Müşavirlik

2005 yılından bu yana Türk Çevre Mevzuatı hükümleri gereğince çevre ve danışmanlık ağırlıklı konularda faaliyetlerini göstermekte olan MGS, 2019 Aralık ayı itibari ile Teknik Müşavirlik dalında da hizmet vermeye başlamıştır. Kendi alanında Uzman Mimar ve Mühendisleri kadrosunda bulundurarak, ilgili kurum ve kuruluşların kanun, tüzük ve yönetmeliklerine göre, ilgili kurum ve kuruluş adına yapılan işin her nevi türden altyapı ve üst yapı projeleri, arazi kontrolü ile bunlara ilişkin alt yapı ve üst yapı inşaatlarının yapım kontrolüne ilişkin hizmetlerin bütünü Müşavirlik ekibimiz tarafından sunulmaktadır.

İlgili kurum ve kuruluş adına, yatırımın tasarım aşamasından başlayarak, tüm Mimari ve Mühendislik projeleri kontrolü, yapım aşamasına geçmeden önceki arazi ve zemin çalışmalarının kontrolü, yapım aşamasında yapılan imalatların, kanun ve yönetmeliklere uygunluğunun yerinde kontrol edilmesi Müşavirlik ekibimizce yapılmaktadır.

Bu kapsamda verilen hizmetlerimiz aşağıda açıklanmaktadır.

Özel Endüstri, Münferit Yatırım vb. Müşavirlik Hizmetleri

Yapım Kontrolörlüğü

Ruhsat İşlemleri İçin Danışmanlık Hizmetleri

Saha Kontrollük Hizmetleri

Proje Kontrollük Hizmetleri

Sözleşme Görüşmeleri Aşamasında Danışmanlık Hiz.

İhale Safhası Teknik Destek ve Danışmanlık Hizmetleri

Sözleşme Görüşmeleri Safhasında Danışmanlık Hiz.

Proje Yönetimi

EMBA ELEKTRİK ÜRETİM A.Ş. ADANA ÖZEL ENDÜSTRİ BÖLGESİ MÜŞAVİRLİK HİZMETİ

Adana İli Yumurtalık İlçesi’nde bulunan Hunutlu Termik santrali 849 bin metrekarelikbir alana kurulmuş olup, inşaatı tamamlandığında toplamda 1320 MW elektrik üretme kapasitesine sahip olacaktır. Emba Hunutlu Termik santralinin T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı adına müşavirlik hizmetleri MGS PROJE MÜŞAVİRLİK MÜHENDİSLİK LTD. ŞTİ .olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

musavirlik-2-scaled
GEMLİK GÜBRE SANAYİİ A.Ş. BURSA ÖZEL ENDÜSTRİ BÖLGESİ MÜŞAVİRLİK HİZMETİ

Bursa İli Gemlik İlçesi’nde bulunan Gemlik Gübre Sanayii A.Ş. alanında yapımına başlanan ve inşaatı tamamlandığında Türkiye’nin üre ihtiyacının %25’ini karşılayabilecek ÜRE FABRİKASININ T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı adına müşavirlik hizmetleri MGS PROJE MÜŞAVİRLİK MÜHENDİSLİK LTD. ŞTİ .olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

KALYON GÜNEŞ ENERJİSİ ÜRETİM A.Ş. KONYA KARAPINAR ENERJİ İHTİSAS ENDÜSTRİ BÖLGESİ MÜŞAVİRLİK HİZMETİ

Kalyon Güneş Enerjisi Üretim A.Ş.’nin yapımına devam ettiği ve kısmi olarak elektrik üretimine başlayan Konya İli Karapınar İlçesi’nde bulunan Güneş Enerji Santrali 20 milyon metrekarelik bir alana kurulmuş olup, santralin üreteceği elektrik toplamda 1700 GW olacaktır ve 600 binden fazla evin elektrik ihtiyacını karşılayabileceği tahmin edilmektedir.

Tamamlandığında Dünyanın en büyük Güneş enerji santrali olmayı hedefleyen Kalyon Karapınar Güneş Enerji Santralinin T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı adına müşavirlik hizmetleriMGS PROJE MÜŞAVİRLİK MÜHENDİSLİK LTD. ŞTİ .olarak tarafımızdan yürütülmektedir.